Главная | Регистрация | Вход | RSS                                                     Вторник, 2020.01.21, 14:47

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ

КОМПЛЕКС

ЛІЦЕЙ-СПЕЦІАЛІЗОВАНА

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

I-III СТУПЕНІВ №10

Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2015 » Май » 25 » Звіт директора НВК-ліцею перед громадськістю міста
14:39
Звіт директора НВК-ліцею перед громадськістю міста

Звіт директора

   НВК - ліцей №10 про підсумки роботи ліцею

за 2014-2015 н.р.

перед громадськістю та педагогічним колективом.

   Шановні присутні! Закінчився черговий навчальний рік.

Сьогодні ми зібралися, щоб підбити підсумки роботи колективу ліцею, адміністрації та директора  ліцею протягом 2014-2015 н.р.

   Звітування керівників здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації. Завдання такого звітування забезпечити прозорість, відкритість, демократичність  в роботі ліцею, залучення громадськості  до співпраці.

   Як директор ліцею, у своїй діяльності  протягом звітного періоду , я керувалася  Законом України «Про загальну середню освіту», Статутом ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників ліцею, посадовими обов`язками директора, членів адміністрації та  всіх  працівників ліцею, колективною угодою, Положенням про порядок звітування  керівників шкіл перед  педагогічним колективом та громадськістю та іншими нормативними актами.

                    1.Загальна інформація про ліцей.

 НВК-ліцей№10 належить на правах власності територіальній громаді м. Марганця, є юридичною особою. Фінансування здійснюється міським управлінням освіти.

Будівля ліцею експлуатується з 1976 року.

Ліцею належить земельна ділянка площею  2 тис.квадрат.метрів.        

 

                     2.Кадрове забезпечення.

У 2014-2015 н.р  штатними працівниками ліцей був забезпечений на 100%. У ліцеї працювало 70 педагогічних працівників та 27 працівників з числа допоміжного персоналу.  Тільки незаплановані зміни у житті педагогічних працівників (які бувають, нажаль, щороку) інколи порушували хід навчально-виховного процесу, за що я хочу  вибачитися у вчителів, ліцеїстів та іх батьків.

Розстановка педагогів здійснювалась відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових  педагогічних кадрів враховувалась фахова підготовка  працівника. Протягом навч.року серед обслуговуючого персоналу кадрових змін  не  було.

     Наш педагогічний колектив складається з творчих, талановитих людей, справжніх професіоналів, серед яких:

     - 6 нагороджено знаком  «Відмінник освіти України»

     - 18 вчителів-методистів;

     - 12 старших учителів;

     - 42 вчителів вищої категорії;

     - 3 вчителів I категорії;

     - 4 вчителів II категорії;

     - 20 спеціалістів.

Час постійно диктує нові вимоги до  вчителя, і нашим вчителям постійно доводиться працювати над собою.

Впродовж 2014-2015 н.р. при обласному інституті педагогічної освіти згідно з графіком пройшли курсову фахову підготовку 28 вчителів. Вже кілька років тому 100% педагогів ліцею пройшли навчання, пов`язане з вивченням інформаційних технологій за програмою «Intel-навчання для майбутнього» та «Цифрові технології ».

Середнє навантаження педагогічних працівників по ліцею становить  17,9 годин.

     Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників ліцею, а ще аналіз небайдужісті, сумлінності творчості, любові до своєї роботи  дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу у ліцеї  на високому рівні.

              

              

 3. Навчальна робота.

У 2014-2015 н.р. у ліцеї  завершили навчання 831 учень у 35 класах. Середня  наповнюваність   – 24 учні. 

   Навчально-виховний процес в цьому навчальному році було організовано відповідно до навчального плану та робочого плану ліцею. З метою задоволення освітніх потреб учнів, поглиблення  знань з окремих предметів, профільної та до профільної підготовки ліцеїстів, підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, за рахунок варіативної складової навчального плану введено додаткові години на вивчення  української мови, математики, історії, економіки.

Введено курси за вибором : психологія, основи комп`ютерної графіки, права людини, «Ми-громадяни України».

      В цьому навчальному році державну підсумкову атестацію у ліцеї склали 58 учнів 11-класів та 56 учнів 9-х класів.

   19 учнів пермогли на міському етапі  олімпіади з різних предметів, 1 – на обласному рівні.

              Учні ліцею брали участь  у Міжнародних предметних конкурсах:

 • математичному конкурсі «Кенгуру» - 150 учнів;
 • фізичному конкурсі «Левеня» - 68 учнів;
 • інформатичному конкурсі «Бобер» - 9 учнів;
 • історичному конкурсі «Лелека» - 26 учнів;
 • конкурсі з української мови та літератури «Соняшник» - 65 учні;
 • біологічному конкурсі «Колосок» - 43 учні.

    Учні ліцею є переможцями багаточисленних міських, обласних, регіональних, всеукраїнських конкурсів та змагань: конкурс ім.П.Яцика (І,ІІ,ІІ місця), конкурс ім.Т.Шевченка

   

           

 

 

 

4. Методична робота.

      Протягом року педагогічний колектив ліцею працював над методичною проблемою «Нові методики і педагогічні технології та їх використання у навчально-виховному процесі». Серед індивідуальних і групових форм методичної роботи перевага надавалася роботі МО та предметних кафедр це:

 

    Ліцей, тісно співпрацюючи з ДОІППО  та  міським методичним кабінетом, давно відкрив двері для семінарів, тренінгів, майстер-класів, лекцій, відкритих уроків для вчителів міста та області.   

  

    Свої методичні розробки вчителі поширюють у друкованих виданнях

      Розроблено презентації з усіх предметів. Тільки з математики їх понад 30. Серед них:

Презентації, що пов’язують математику з іншими науками: з історією, фізикою, економікою, астрономією, архітектурою, хімією та іншими.

    Протягом року проводилися предметні місячники з різних навчальних дисциплін , під час яких були проведені: відкриті уроки, виховні години, бесіди, конкурси, виставки малюнків, виставки-презентації учнівських робіт.

    Слід відмітити, що у 2014-2015 навч. році не тільки збільшилось число відкритих уроків для  батьків, а й  самі батьки провели уроки на День вчителя.

     З метою надання учням можливості поглиблено вивчати предмети, які їх більше захоплюють і будуть необхідні для їх життєвих планів, в ліцеї існує профільне занурення.

       У 2014-2015 н.р. атестації педагогічних працівників підлягало 8  вчителів і всі її пройшли, підтвердивши або підвищивши  кваліфікаційну категорію, підтвердивши або отримавши звання.

         У міському турі конкурсу «Учитель року» перемогли: учителька української мови та літератури Якименко О.М. та вчителька хімії Бистра А.В.

   

                          5.Виховна робота.

Велика увага у ліцеї завжди приділялась виховній роботі. Цей рік не був виключенням. За гарною традицією  при величезній роботі працівників ліцею та з вашою підтримкою, шановні присутні, ліцей і в цьому навчальному році вийшов у лідери з питань виховної роботи.

                           Виховний процес здійснювався у багатьох напрямках: розвиток національної свідомості, правової культури, інтелектуально – пізнавальному напрямку, духовно – моральному, художньо – естетичному, фізичному, екологічному, психолого – емоційному напрямках.

                Протягом року проведено 248  позакласних заходи, які охоплювали всі вищезазначені напрямки виховної роботи. Серед них – 10 місячників: безпеки руху, фізкультури і спорту, пропаганди правових знань та профілактики правопорушень, громадянського виховання, благодійництва, чистоти та благоустрою, профілактики СНІДу  та наркоманії, охорони праці та  безпеки життєдіяльності, патріотичної роботи; тематичних декад: Солдатської Слави, інтелектуала, натураліста, естетичного виховання, народознавства, екології, безпеки життєдіяльності, етикету; 27 загальноліцейних свята та вечори, взято участь у понад 30 творчих конкурсах різних рівнів. 

                        Велика увага приділялася у ліцеї у 2014 – 2015 н. р. патріотичному і громадянському вихованню. Слід відзначити значну роботу учнів та класних керівників, керівників гуртків у поглибленні роботи в рамках загальноміської пошуково – волонтерської акції загальноліцейній акції «Пам’ятати, щоб жити».

          Протягом року всіма класними керівниками проведена значна кількість тематичних заходів; високий виховний потенціал мали загальноліцейні заходи до Дня української писемності та мови,  до Дня українського козацтва, літературно – документальна  композиція до  річниці Чорнобильської трагедії.

          Актуальним у 2014 - 2015 н. р. залишалось питання правового виховання та профілактики правопорушень. Значна робота по правовому вихованню здійснювалась учителями правознавства, було досягнуто значної результативності участі учнів у різних тематичних конкурсах.

Не менш важливим у 2012 -  2013 н. р. було питання створення здоров’язберігаючого середовища та екологічного виховання. Окрім лекторіїв здоров’я, спортивних заходів, тематичних зустрічей, участі у конкурсі «Молодь обирає здоров’я», міських та обласних екологічних акціях.

Практичним психологом ліцею Вітько О.І.протягом навчального року проводились індивідуальні консультації з батьками, вчителями та учнями.

            Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у ліцеї, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року  підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить :

 • сиріт - 17
 • інвалідів – 13
 • малозабезпечених -7
 • чорнобильців - 4
 • багатодітних – 85

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги всього колективу, тому з  питання соціального захисту учнів пільгових категорій вдалося виконати не лише основні положення Комплексного плану заходів щодо  соціально - правового захисту дітей пільгових категорій, а й організувати їм матеріальну допомогу,  хоча соціально-психологічні служби ліцею і в цьому навч.році не змогли стали центром соціальної роботи, соціальних ініциатив.

За звітний період траплялися випадки порушень поведінки учнями, тютюнопаління  під час перерв,  а  спізнення  та пропуски занять без поважних причин продовжують бути  для вчителів ліцею чи не  найбільшою проблемою. І тут вбачаємо ще дуже велике поле діяльності для співпраці з вами, шановні батьки і чекаємо вашого розуміння та підтримки.

 

       У 2014-2015 н.р. продовжувалась тісна співпраця з міським Товариством Червоного Хреста, яке відзначило колектив ліцею як один з найактивніших шкільних колективів у місті.

               

 

                Протягом року активно працював і орган учнівського самоврядування.

                Очевидно, що така спільна діяльність класних керівників, керівників гуртків, учителів предметних кафедр дають високі позитивні результати у виховній роботі.

                       6.Співпраця з батьками.

Виховання учня у сім`ї та ліцеї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив  працює у тісній співпраці з батьківським колективом, особливо батьківським активом з метою створення  найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником  ліцею, тому повинні брати активну участь у навчально-виховному процесі, і не тільки в матеріальному вимірі, хоча як у великій сім`ї нам потрібно багато. Батьківська громадськість бере активну участь у  різноманітних заходах ( Ярмарки, День здоров`я, організація та  супровід  учнів під час екскурсій, контроль за роботою їдальні, підготовка приміщень ліцею до нового навчального року,тощо). І таку  співпрацю ми повинні активно продовжувати.

 

   7. Охорона життя та здоров`я учнів та працівників ліцею.

 

Медичне обслуговування учнів ліцею здійснює шкільна медична сестра , яка є постійним працівником ліцею і працює.

У ліцеї обладнано медичний пункт, який на 100% забезпечений потрібними ліками та матеріалами.

Двічі на рік з плановим обстеженням приїздить стоматолог. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальних установ міста  у ліцеї формуються спеціальні медичні групи , а також уточнюються списки учнів  основної та підготовчої групи  звільнених від занять фізичною культурою.

         Працівники ліцею проходять щорічне медичне обстеження у       

   серпні  місяці, працівники  їдальні проходять медичні огляди двічі  

   на рік. Його проходження фіксується в санітарних книжках  

   установленого зразка, які реєструються і зберігаються в медсестри

   ліцею.

Харчування у ліцеї здійснюється централізовано. Нарікань на роботу їдальні у цьому навчальному році не було зовсім. Для учнів пільгових категорій організовується щоденне безоплатне одноразове харчування. Гаряче харчування здійснюється на всіх перервах. З метою здійснення контролю за якістю харчування у ліцеї працює бракеражна комісія.

    

 

                          8. Управління ліцеєм.

           Управління ліцеєм здійснюється згідно річного плану роботи ліцею, плану внутрішкільного контролю  та календарних планів вчителів - предметників і планів виховної роботи класних керівників.

Така система  планування , що відпрацьована у ліцеї роками і основана на взаємодії всіх ланок, підрозділів та  учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, сприяє досягненню ефективності та  вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток ліцею.

У ліцеї в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність ліцею. Мережа Інтернет дозволяє користуватися матеріалами сайтів МОІНУ,обласного та міського управлінь освіти, обласного інституту післядипломної освіти, що дає можливість оперативно та мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям та адміністрації ліцею, вчасно знайомитися з новими документами та  їх проектами.

   Ділова документація ліцею ведеться відповідно до стандартів „Державної уніфікованої системи ведення документації”, наказу МОНУ „Про затвердження інструкції з ведення ділової документації у ЗНЗ” (23.06.2000 №240)

 У кожної школи є своє призначення, яке реалізується у виконанні певної місії. У відповідності з цією місією будується загальна педагогічна політика  закладу, що регламентує діяльність закладу та його керівника. Ліцей – це заклад   для здібної та обдарованої учнівської  молоді, який забезпечує здобуття знань понад державний освітній мінімум.

  Тому пріоритетними напрямками в освітній політиці ліцею є  творчість, прогресивність, інноваційні навчальні технології.

 Протягом 2014-2015 н.р. батьки ліцею, учні та учителі були активними учасниками навчально-виховного процесу. Усі заходи, які проводились у ліцеї, були прозорими та відкритими для широких кіл громадськості. Діяльність  ліцею багаторазово висвітлювалась у міській та обласній  пресі та на  телебаченні.

За плідну роботу з розвитку освіти педагогічний  колектив , окремі вчителі та учні протягом звітного періоду неодноразово були нагороджені грамотами МОНУ, обласного управління та міського управління освіти, ДОІППО.

Розуміючи сучасні вимоги, адміністрація ліцею намагається більшість рішень приймати на основі врахування думки колективу й інтересів справи, намагається створити  такий мікроклімат, коли успіхи кожного  учителя сприймаються позитивно, ініціатива та  самостійність підтримується. Проблеми обговорюються й виробляються найбільш оптимальні варіанти рішень. Враховуючи великий досвід та високу професійність більшої частини  колективу вчителів, адміністрація надає їм більше самостійності, можливості працювати на довір`ї. 

І всі вони здійснюють велику і важку роботу по впровадженню навчально-виховного процесу у ліцеї.

                   

                     9.Охорона праці та безпека життєдіяльності.

     Питання  ОП, БЖД, виробничої санітарії, профілактики  травматизму дітей у  побуті та під час навчально-виховного процесу є  одним з пріоритетних  в діяльності пед. колективу ліцею. Вся робота в цьому напрямку проводиться відповідно до Законів України  «Про  охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання ЗНЗ й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу ліцею з цих питань, а її виконання  постійно контролюється адміністрацією ліцею. У ліцеї створено комісію з охорони праці, призначено відповідального за організацію роботи з ОП, сплановано відповідні заходи, своєчасно проводиться навчання всіх членів комісії з ОП.

    У ліцеї відпрацьована система вступного інструктажу, первинного, повторного та за різними видами діяльності для працівників ліцею. На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно і своєчасно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.

   У ліцеї є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кабінети фізики, хімії, інформатики, спортзал мають необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності.  

    Адміністрацією ліцею, вчителями фізкультури, класними керівниками проводиться систематична робота  щодо попередження  нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У ліцеї розроблено цілу низку заходів щодо попередження травматизму учнів та працівників, під час навчально-виховного процесу у ліцеї та у побуті, причини виникнення травм з`ясовуються, аналізуються, складаються відповідні акти та проводяться профілактичні заходи.

 

                   10. Фінансово-господарська діяльність.

За рахунок спонсорських коштів придбано та оприбутковано в 2015 році :

Папір – 2100

Витратні матеріали до оргтехніки -2144

Костюми танцювальні – 4538

Будівельні матеріали – 9228

Шафа – 5949

Стенди - 1300

 Як і щороку за  рахунок благодійних коштів батьків було здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до 1 вересня 2014 року, на таку ж допомогу ми очікуємо і в  новому навчальному році.

       - миючі засоби для техпрацівників;

       - здійснено заправку картриджів у різних кабінетах;

- вапно – 220 грн,

       - рамки для грамот – 633,

       - сіль – 240,

       - ми купували лампи, замки, світильники, вимикачі, доводчики дверей, конверти, скоч для утеплення вікон та багато іншого,

       -придбано нові довідники, книжки, посібники

      

    Жодна копійка не використана без підтверджуючих документів.

 Користуючись нагодою  хочу подякувати за плідну співпрацю голів б/к, які з розумінням ставляться до наших  потреб і допомагають у вирішенні наших проблем.

Говорячи про фінансово-господарську роботу  потрібно зауважити, що подвір`я ліцею завжди прибране, на газонах щороку висаджуються квіти , обрізаються дерева, фарбується  огорожа, біляться бордюри , своєчасно скошується трава, вивозиться сміття .

У приміщеннях ліцею постійно підтримується чистота та порядок.

На цьому моя доповідь завершується.

Вибачте, що забрала стільки вашого часу, але вчителі знають, що я розповіла не про все і не про всіх.

Дякую всім за увагу. Також хочу висловити слова подяки всім : учителям за  велику роботу, за любов до своєї професії, за творчість, за терпіння, батькам, спонсорам та благодійникам - за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю.

Просмотров: 363 | Добавил: olena | Рейтинг: 0.0/0
Календар
«  Май 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • Все для веб-мастера
 • Программы для всех
 • Мир развлечений
 • Лучшие сайты Рунета
 • Кулинарные рецепты

 • FlyStudio© 2020
  Используются технологии uCoz